Nisja Tirane
Data e Nisjes 28 Tetor
Data e Kthimit 29  Tetor
Cmimi  55  €
PERFSHIHEN
 Transporti me autobus komod.

 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
 Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel
 Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.

NUK PERFSHIHEN
Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 DITA E PARE: TIRANE – MATKA
Nisja ne mengjes ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Ndalesa e pare do jete tek bar kafe Gjahtari ne Librazhd. Me pas nisemi per ne qytetin e Struges, ku buze lumit te Drinit te Zi, do te shijojme kafen dhe do kemi mundesine per te ngrene.
*Pas pushimit nisemi drejt Liqenit te MATKA-s.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka-s eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Dita e pare deri ne oren 18:00 do te jete e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Pas konsumimit te drekes ne restorantet buze liqenit, nje nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken (opsionale 6 eur p.person per 30 min). Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelos, qe eshte nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Kohe e lire ne dispozicioon per te zvizituar e menyre individuale kanionin.
Ne oren 18:30 do te behet nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
*Darka ne restorantin e hotelit.
*Pas darke shetitje e lire ne qendren e Tetoves.DITA E DYTE: VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE OHER
*Pas mengjest ne hotel, vizitojme xhamine e shume ngjyrave ne Tetove, nder atraksionet turistike me te bukura te qytetit.
*Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Ohrit, 133 km larg Tetoves.
Vizita jona fillon ne bulevardin e Ohrid, sheshi Lyhnidas, ngjitemi per te pare kishen e Shen Sofise (opsionale hyrja), ecja poshte per te pare Teatrin Antik, vizite ne kishen e Shen John Kaneo, vizite ne kishen e Shen Klementit, ku rruga na con drejt kalase se Samuelit (opsionale 30dinar)
*Dreka e lire per tu konsumuar buze liqenit te Ohrit (ku sdo te mungojne rekomandimet tona).
Pas vizites se qytetit te Ohrid vazhdojme drejt Shen Naumit, vizite e lire.
Me pas nisja drejt Tiranes, do te ndalojme dhe ne Tushemisht per foto tek busti i Teto Ollges.
Fundi i sherbimit tone i cili do te vazhdoje dhe ne udhetimin e rradhes.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating